Фратрия спечели Купата на Аматьорската футболна лига за 2024 година, като това

...

Фратрия вдигна първия си трофей

Фратрия спечели Купата на Аматьорската футболна лига за 2024 година, като това е първия трофей за отбора в неговата кратка история.

Отборът на Емануел Луканов победи с 2:0 Академик (Свищов) във финала на конкуренцията, който се игра на стадион " Ивайло " във Велико Търново. Ибрям Ибрям даде задатък на варненския тим с прецизен удар с глава в 17-ата минута. Никола Борисов удвои в 62-рата минута.

Първото полувреме предложи относително добър футбол, при който имаше технични отигравания, само че липсваха чистите голови положения. Все отново по-интересните обстановки бяха пред рамката на Академик (Свищов). В 16-ата минута бранител в светлосиньо почисти топката след рисков изстрел на Стелиян Добрев от близко. Последваха два корнера и след втория Фратрия поведе, написа Sportal.bg.

Денис Кадир центрира отдясно и Ибрям Ибрям порази мрежата с глава, макар че стражът на " студентите " Християн Стоянов беше покрай спасяването - 1:0 за варненския тим.

Втората част стартира с напън на отбора от Свищов, който сътвори няколко обстановки пред рамката на Фратрия. В един миг страховит изстрел от воле мина на сантиметри от вратата на варненци. След това опция за гол се откри и пред резервата Андрей Цой, като " студентите " имаха и искания за дузпа.

Така пристигна 62-рата минута, когато Никола Борисов от близко направи 2:0 за тима на Емануел Луканов. Футболистите на Академик не се отхвърлиха да търсят попадение и до такова се докосна Калоян Митев, който нанесе хубав фалцов удар от фаул, само че сантиметри не му стигнаха да се подреди измежду голмайсторите.

В 86-ата минута Васил Андони от Фратрия излезе самичък против вратаря на " студентите ", който обаче избави с крайници последвалия изстрел. В последната минута Ивайло Попов шутира около рамката и пропусна да повиши на 3:0.

След последния съдийски сигнал Румян Вълков и футболната легенда Бончо Генчев връчиха златните медали на спечелилите, които най-после победиха с купата под звуците на We Are The Champions на Queen.

Съставът на Фратрия: 67. Християн Христов, 71. Ибрям Ибрям, 15. Никола Борисов, 16. Димитър Василев, 28. Олександър Филончук, 5. Васил Добрев, 14. Мартин Костадинов, 9. Денис Кадир, 8. Стелиян Добрев, 10. Янчо Андреев, 39. Денис Васин.
Източник: petel.bg